aktualizácia 10.09.2018
TOPlist
Johny
Frízsky kôň
Doplnili sme pre Vás systém výcviku
v KK Lovely dog
Čítaj viac...


Vianočný pretek
o Pohár KK Lovely dog 2017
Čítaj viac...
          Aktuality         
 
Novinka v mojom živote je, že som začala aplikovať pozitívnu motiváciu a tréning aj do života koní resp. nášho frízskeho koňa menom Johny. V prvom rade som si musela uvedomiť a zvyknúť si na to, že kôň ešte citlivejšie zviera ako pes vníma vnútorné rozpoloženie človeka a krivdu, ak sa na ňom spácha. Opraviť niečo pokazené trvá dlhšie. Prístup ku koňovi musí byť citlivejší a spravodlivejší, lebo koňa si „piškótou nekúpite" tak ľahko a hlavne, ak si k tomu všetkému pripočítate váhu a jeho veľkosť, je to komplikovanejšie. A poviem vám, že presvedčiť cca 600 kg zviera, aby k vám prišlo, aby vás neťahalo na vodítku, ale vás pekne nasledovalo, aby vám prinieslo zahodenú rukavicu ako aport je tiež zaujímavé a prináša to nové skúsenosti s výcvikom a socializáciou. Môžem sa pochváliť, že vyššie uvedené veci, ako aj iné, napr. dotyk nosom na target, otočenie koňa okolo svojej osi, ako aj obídenie mojej osoby okolo, či poklona, prekladanie predných nôh z jednej strany na druhú už máme ako tak zvládnuté, a to všetko len pomocou pozitívnej motivácie a klikru.
Vitajte na stránkach Kynologického klubu LOVELY DOG
venovaných výchove a výcviku psov.
Ak potrebujete pomoc s výchovou a / alebo výcvikom psa, neviete si rady so svojim psíkom v nepríjemných situáciách, radi vám budeme nápomocní pri odstránení problému.
Máme za sebou dlhoročnú skúsenosť s výcvikom a spolunažívaním s našimi psami, mnoho poznatkov zo súťaží a skúšok, veľa prečítanej literatúry a absolvovanie seminárov s top školiteľmi.
So svojimi psíkmi sme sa neraz postavili na víťazné stupienky medzinárodných súťaží, samé sme skúsili, čo funguje a čo je treba zmeniť. Umiestnenie na 6. mieste na Majstrovstvách sveta hovorí, že sme pracovali správne a šľapali sme kynologickej špičke na päty.
So svojimi psami stále aktívne pracujeme.