To, že s Lori budem chodiť na cvičák som vedela od začiatku ako sme si ju zobrali domov. Nie je nič horšie ako nevychovaný pes, aj keď to malé šteniatko vyzeralo ako dokonalý anjelik a len ťažko som si vedela predstaviť, že by z nej vyrástlo niečo čertovské. Poznala som však majiteľov, ktorým takéto rozkošné šteniatko nakoniec prerástlo cez hlavu. Už stačilo len vybrať ten správny cvičák. Vybrala som si Kynologický klub Lovely Dog a výber som ani raz neoľutovala. Denisa a Janka nás neučia len základné povely, ale dokážu aj vysvetliť prečo sa pes chová tak ako sa chová a následne poradiť ako neželané správanie odstrániť. Tento klub vrelo odporúčam.
Cvičák nie je len o drile, je to aj o socializácii psa, stretávaní sa s ľuďmi, ktorí zmýšľajú rovnako, o vytváraní si puta so psom. A v neposlednej rade je to zábava!

VolentierováSplnil sa vám sen - práve ste sa stali šťastným majiteľom psíka. Hurá!
Netušíte, čo vás čaká ... Prvá mláčka na koberci, prvá kôpka na vyleštenej podlahe ...
Odbehnete prvýkrát z domu do obchodu rýchlo nakúpiť, však za chvíľu ste späť - a vaše topánky v predsieni sú rozžuté na cimpr-campr. Začínate sa potiť. Beriete psíka von - že na prechádzku. Preháňa vás hore, dole a vy za ním lietate ako obežnica. Kto koho venčí? Trpezlivosť! Zajtra bude lepšie.
Máte kontrolu u lekára. Váš miláčik predsa chvíľu vydrží aj sám. On veru áno. Keď prídete domov, na sedačke pri ňom leží novučičký fotoaparát, ibaže už nepoužiteľný. Na podlahe leží niečo, čo ešte ráno slúžilo ako telefón. V tom šoku neviete, či sa máte smiať alebo plakať, čo vlastne máte robiť. Vy neviete, my vám však poradíme: tak ako my, kliknite na internete na www.lovelydog.sk a keď sa stránka otvorí, nájdete na nej kontakt na dve skvelé výcvikárky psích dušičiek. Zapísali sme sa do kurzu a začali sa diať veci!
Výcvikárka trpezlivo, milo, bez kriku a bez bitky, ale s neuveriteľnou autoritou menila našu neposlušnú a vzdorovitú Laru na vnímavého psa túžiaceho zaslúžiť si pochvalu a chutnú odmenu. A rovnako trpezlivo a nenápadne učila aj nás - aby sme svojmu psovi rozumeli, predvídali jeho reakcie a boli pripravení presvedčiť ho, že sa pri nás nemusí ničoho báť, že nás teší jeho poslušnosť a že to vieme oceniť pochvalou a vhodnou odmenou.
Dnes máme s našou Larou skvelé spolunažívanie. Mimochodom, mala už sedem mesiacov, keď sme si ju vzali z útulku a s pomocou výcvikárky ju začali meniť z uličníka na nášho najlepšieho priateľa.
Vrelo vám odporúčame absolvovať hodiny u výcvikárok v KK Lovely Dog. Nespoliehajte sa však, že výcvikárka všetko urobí za vás, rovnako musíte so psom cvičiť aj sami doma, pretože inak sa pes bude tešiť len na hodinu s výcvikárkou a na spriatelenie s vami mu nezostane čas.
Chmelíkovci


Výcvik bol pre mňa a moju, už teraz 1,5-ročnú, Jessy – fenku yorkshirskeho teriéra – obrovským prínosom. Veľmi veľa sme sa naučili o správaní sa psov, prístupu ľudí ku psom, niečo o ich živote a vnímaní okolitého sveta. S výcvikom sme začínali od 5 mesiacov Jessy a naozaj odporúčam začať čo najskôr, pretože to, čo vštepíte do šteniatka, si ponesie ďalej do dospelosti a výchova je o to jednoduchšia.
Keďže som doteraz nikdy nemala psíka, pomohlo mi vedenie pod dohľadom Denisky Fazekašovej, odovzdanie jej informácií, vedomostí ako aj praktických skúseností o duši psov. Veľmi pozitívne hodnotím jej erudovaný a citlivý prístup tak ku psom, ako aj k majiteľom psov.
Získané informácie a vedomosti z výcviku ma doviedli k pretekom v obedience – OBZ, čo bola veľmi dobrá skúsenosť a zážitok tak pre mňa, ako aj pre Jessy.
Odporúčam každému, kto má veľa trpezlivosti, lásky a citlivého prístupu.
Ďakujeme
Denisa Pecníková
Iza je môj v poradí už štvrtý pes. Však ako prvú som si ju zobrala z útulku vo veku cca 8 mesiacov. Zo začiatku sme praktizovali prístup „veď je chúďatko z útulku" No keď som nenabrala odvahu pustiť ju z vodítka (čo keby sa nevrátila) a začať ju cvičiť sama, pochopila som, že „tudy cesta nevede". Na odporúčanie známych som prišla na výcvikovú hodinu do Kynologického klubu Lovely dog. Iza bola taká pahltná na odmeny, že kvôli nim by urobila čokoľvek, dokonca ich jedla aj s mojimi prstami. Až začatím výcviku pod dohľadom výcvikárok sa začal úspešný výchovný proces. Najprv som musela ja sama v sebe odbúrať všetky pochybnosti a neistotu a až potom sme postupnými krokmi začali zvládať a pomaly odstraňovať nežiadúce návyky. Mám šťastie, že Iza je cvičeniachtivá (zatiaľ za odmeny, samozrejme :-) a výcvikárky priam zbožňuje. Rovnako ako všetkých nových aj starých „spolužiakov". Je tu skvelá partia ľudí a aj ich psov pod kvalifikovaným vedením oboch výcvikárok.
Hrnčiariková


Keď sme priviedli Justiho domov a snažili sme sa ho vychovávať, stále všetci okolo nás hovorili - „Veď ho nechajte, je maličký".  Síce moc nepodrástol, jeho chovanie a agresia sa stupňovala. Tak sme podcenili a zanedbali výchovu, že si nedovoľoval len ku nám, ale hlavne k cudzím psom. Zašlo to tak ďaleko, že sme mali problém so susedmi, preto sme museli hľadať riešenie, teda cvičenie prostredníctvom profesionálov.  Vybrali sme si kynologický klub Lovely Dog, kde nás vedie k správnemu výcviku p. Deniska Fazekašová.  Už po prvej hodine sme pocítili neskutočný rozdiel. Bolo nám vysvetlené prečo nesmieme používať flexi vodítko a hneď sa venčenie stalo radosťou, konečne náš yorko prestal ťahať ako o život. Po troch hodinách sa začalo zlepšovať aj chovanie  ku cudzím psíkom, síce si ešte stále ku susedským psom dovoľuje, ale vieme, že sme na dobrej ceste. Veľmi odporúčam skupinový výcvik, lebo aj náš štvorročný yorko pochopil, že nie každý veľký pes mu chce ublížiť a našiel si aj kamarátov.
Hricová a Kontráš - majitelia Justiho

 
Vitajte na stránkach Kynologického klubu LOVELY DOG
venovaných výchove a výcviku psov.
Ak potrebujete pomoc s výchovou a / alebo výcvikom psa, neviete si rady so svojim psíkom v nepríjemných situáciách, radi vám budeme nápomocní pri odstránení problému.
Máme za sebou dlhoročnú skúsenosť s výcvikom a spolunažívaním s našimi psami, mnoho poznatkov zo súťaží a skúšok, veľa prečítanej literatúry a absolvovanie seminárov s top školiteľmi.
So svojimi psíkmi sme sa neraz postavili na víťazné stupienky medzinárodných súťaží, samé sme skúsili, čo funguje a čo je treba zmeniť. Umiestnenie na 6. mieste na Majstrovstvách sveta hovorí, že sme pracovali správne a šľapali sme kynologickej špičke na päty.
So svojimi psami stále aktívne pracujeme.