aktualizácia 10.09.2018
TOPlist

Niekedy nestačí len rozhodnutie, že v niečom chcete byť dobrí. Existuje výborná literatúra, rôzne videá, či filmy, no sama som sa presvedčila, že lepšie ako tri krát počuť je raz vidieť.
Preto sme sa rozhodli pre účasť na seminároch s ľuďmi, ktorí nás svojimi výkonmi fascinujú
a je možnosť stretnúť sa s nimi osobne. Tu je niekoľko z nich.


Seminár s Turid Rugaas

Na informácie najbohatším seminárom pre nás bolo stretnutie s nórskou behavioristkou Turid Rugaas, ktorá sa venuje pozorovaniu správania sa psov dlhé roky. Jedna veta ma u nej zaujala až priveľmi, a to: „Psy boli v pohode dovtedy, kým sme ich my ľudia nezačali trénovať.” Výsledky pozorovania pani Rugaas dokážu urobiť nápravu chovania každého psa. Vychádza z ich prirodzeného prostredia, ona nepoužíva takmer žiadne povely, pracuje telom, pokynmi rukami, zvukmi a svojou energiou. Napriek tomu, že sme si naštudovali jej knihu „Konějšivé signály” až pri jej výklade, ktorý bol obohatený obrázkovou dokumentáciou a videami sme si plne začala uvedomovať signály, ktoré psy ku nám a ostatným tvorom vysielajú. Bol to veľmi efektívne strávený čas a stretnutie s touto pani stálo za to.
Seminár s Františkom Šustom

Na seminár nazvaný „Tréning je rozhovor” som sa veľmi tešila a keď pán Šusta ohlásil, že bude v Bratislave, neváhala som. Pán Šusta je jeden zaujímavý človiečik, ktorý má nie len množstvo dôležitých informácií ale má komunikačný dar - dobre sa ho pri výklade počúva. Vie svojich poslucháčov zaujať natoľko, že zabudnú aj na hlad. Pracuje hlavne so zvieratami v ZOO, so psami pracuje len krátko, ale ako výcvikár clicker tréningu je perfektný a jeho historky, ktoré sám zažil, ako riešil nápravu správania sa iných zvierat sú naozaj ohromujúce. Napokon, jeho kniha „Trénig je rozhovor” sa dotláča už niekoľký krát.
Tréningy výcviku pastierskeho psa

Tréningov, kde boli pozvaní inštruktori zaoberajúci sa výcvikom pastierskeho psa som obsolvovala niekoľko. Pre mňa najzaujímavejším trénerom bol talian Giani Canopoli, ktorý zvládal bravúrne aj nezvládnuteľné psy, ktoré namiesto zaháňania ovečiek tieto napádali. Pánovi Canopolimu stačili dve aluminiové palice, ktoré poklepal jednu o druhú a psy sa prepli do režimu „tezar poslúcham”. Jeho absolútne pokojné a trpezivé vystupovanie voči psom a ľuďom ma fascinovalo a psy pod jeho vedením pracovali ako na diaľkové ovládanie. Jednoducho povedané, pán Canopoli je „zaklínačom border collie”!
Zaujímavým trénerom pastierskych psov je aj jeho taliansky kolega Luca Fini, ktorý bol na Slovensku školiť už dva-krát. Tento pán vie perfektne čítať psa aj majiteľa.
Nevymeškala som školenie a tréning pod vedením niekoľkonásobného majstra ČR v pasení pána Košku, s jeho kolegami manželmi Topinkovými z Čiech a veľmi ma potešil tréning s Radkom Loučkom.
Tréningy obedience

So svojimi psami sa venujeme OBEDIENCE. Je to skúšobný poriadok, v ktorom sa vyžaduje perfektná poslušnosť a celá skúška je posudzovaná prísnymi očami rozhodcov. Ide o to, aby ste doviedli poslušnosť svojho psíka do dokonalosti. Je vynikajúce, ak máte možnosť pracovať pod vedením inštruktorov či výcvikárov, ktorí sa tomuto psiemu športu aktívne venujú a majú za sebou vynikajúce výsledky a úspešne vedených žiakov.
Takýmito inštruktorkami sú pre nás sl. Kristýna Barošová z Českej republiky a poľská kynologička Agniezska Boczula, pod vedením ktorých žiaci dosahujú krásne výsledky v obedience.
          Aktuality         
Doplnili sme pre Vás systém výcviku
v KK Lovely dog
Čítaj viac...


Vianočný pretek
o Pohár KK Lovely dog 2017
Čítaj viac...
 
 
 
 
Vitajte na stránkach Kynologického klubu LOVELY DOG
venovaných výchove a výcviku psov.
Ak potrebujete pomoc s výchovou a / alebo výcvikom psa, neviete si rady so svojim psíkom v nepríjemných situáciách, radi vám budeme nápomocní pri odstránení problému.
Máme za sebou dlhoročnú skúsenosť s výcvikom a spolunažívaním s našimi psami, mnoho poznatkov zo súťaží a skúšok, veľa prečítanej literatúry a absolvovanie seminárov s top školiteľmi.
So svojimi psíkmi sme sa neraz postavili na víťazné stupienky medzinárodných súťaží, samé sme skúsili, čo funguje a čo je treba zmeniť. Umiestnenie na 6. mieste na Majstrovstvách sveta hovorí, že sme pracovali správne a šľapali sme kynologickej špičke na päty.
So svojimi psami stále aktívne pracujeme.