aktualizácia 10.09.2018
TOPlist

„Život so psom môže byť nádherný." S touto myšlienkou súhlasí zrejme každý, kto má psa vychovaného tak, ako si to predstavoval, alebo videl u suseda či kamaráta, ktorý má psa dobre vycvičeného. Určite by ste radi počuli od okoloidúcich ľudí: "Ako vás ten psík pekne poslúcha na jediné slovo". Je to naozaj príjemný pocit, keď sa so psom prechádzate, môžete ho mať pusteného na voľno a viete, že ak ho zavoláte, určite príde.

Aj vy môžete mať takého psa, ak sa rozhodnete, že  budete venovať pár chvíľ  jeho výcviku. Či je pes vo veku šteniatka alebo je už dospelý, vždy ho treba usmerňovať. Aj dospelého psa je nevyhnutné precvičovať, aby nezabudol to, čo ste ho už naučili v „detstve".

Možno si kladiete otázku: „Áno, ak som cvičil psa od šteniatka, niečo vie, ale čo spraviť, ak som výcvik zanedbal a pes je už dospelý a má plno zlozvykov?" Nevešajte hlavu. V každom veku psa, či je  mladý alebo už starší, sa dá vychovať a vycvičiť na úroveň, ktorú potrebuje k príjemnému spolužitiu plného krásnych chvíľ. Je fajn nebyť obťažovaný neustálym slintaním pri obedovaní s vašou rodinou, alebo nebodaj s návštevou alebo nemať už "vyťahané" ruky po každej vychádzke s vašim psom, za ktorým vlajete ako vlajka vo vetre.

Keď je pes dospelý, očakávame od neho, že bude poslúchať, že sa ukľudní, ale bez potrebného výcviku a výchovy sa vám tento sen nesplní. Nuž neváhajte a nezahadzujte flintu do žita s poznámkou, že s vašim psom to už  iné nebude, a nezmierte sa s tým tak ľahko. Aj tak vám bude vždy príjemnejšie pozerať sa na majiteľa psa, ktorý si s kľudom Angličana vykračuje po chodníku a psík ho poslušne nasleduje, neobťažuje okoloidúcich ľudí, neskáče na deti a neuteká za každým letiacim motýlikom.

Ak to chcete zmeniť radi vám pomôžeme aby sa váš život s vašim miláčikom zmenil k lepšiemu. Tak, ako sa dá prevychovať pokazené šteniatko, dá sa urobiť veľa zmien so psíkom, ktorý má napr. aj 7 rokov. 

Doplnili sme pre Vás systém výcviku
v KK Lovely dog
Čítaj viac...


Vianočný pretek
o Pohár KK Lovely dog 2017
Čítaj viac...
          Aktuality         
 
Vitajte na stránkach Kynologického klubu LOVELY DOG
venovaných výchove a výcviku psov.
Ak potrebujete pomoc s výchovou a / alebo výcvikom psa, neviete si rady so svojim psíkom v nepríjemných situáciách, radi vám budeme nápomocní pri odstránení problému.
Máme za sebou dlhoročnú skúsenosť s výcvikom a spolunažívaním s našimi psami, mnoho poznatkov zo súťaží a skúšok, veľa prečítanej literatúry a absolvovanie seminárov s top školiteľmi.
So svojimi psíkmi sme sa neraz postavili na víťazné stupienky medzinárodných súťaží, samé sme skúsili, čo funguje a čo je treba zmeniť. Umiestnenie na 6. mieste na Majstrovstvách sveta hovorí, že sme pracovali správne a šľapali sme kynologickej špičke na päty.
So svojimi psami stále aktívne pracujeme.